» » "Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016
 
 "Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016 
Yazar: Mad Bursa Okunma: 1 459 Tarih: 5-12-2016, 23:39 Yorumlar: 0

"Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016


Yaklaşık iki ay kadar önce yapılan davet ile etkinliğe katılmaya karar verdik. Etkinliğin üç gün öncesinden başlayan stant hazırlığı, başkanımız Attila Ülgen’in özverili çalışması ile gerçekleşti. Beş gün boyunca bu etkinlik için tam zamanlı çalışan başkanımıza öncelikle teşekkür ederiz.
"Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016Standımızda derneğimizin etkinliklerinden örnekler vermek için, çalışmalarımızın anlatıldığı, poster, harita ve fotoğraflardan yararlanıldı. Ayrıca SRT gösterisi için üç adet ip hattı kuruldu.

Etkinlikte; dağcılık, geleneksel okçuluk, bisiklet, havacılık kulüpleri, Üniversite spor kulüpleri topluluğu, kurtarma organizasyonları, belediye spor kulüpleri, doğa sporu malzemesine özelleşmiş firmalar, yelken ve kano ile uğraşan gruplar katıldı. Bursa’da özellikle yürüyüş dağcılığı ve bisikletçiliğin gelişmiş olduğunu gözlemledik. Ziyaretçilerin çoğu bir ya da daha fazla doğa sporunu ucundan da olsa tatmışlardı.

"Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016Genel olarak bakıldığında etkinlik güzel organize edilmişti. Her grup kendi sporunu elden geldikçe tanıtmaya çalıştı.

Bursa’nın tek mağara araştırma derneği olarak katıldığımız etkinlik tanıtım açısından oldukça verimli geçti. Bir çok ziyaretçi derneğimiz ile ilk kez tanıştı. Standımızı ziyaret eden konuklarımıza mağara sporu, derneğimiz ve yaptığımız etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı.
İki gün boyunca özellikle SRT gösterimiz ilgi topladı. O kadar ki “bizim çocukta çıksın” diye 4-5 yaşında çocuğu ile gelen bile oldu. Bu kadarını beklemiyorduk ama, tanıtım için oldukça faydalı bir etkinlik oldu. Mağaracılıkla ilgilenen on beş kadar yeni üye adayı arkadaşlarımızla tanıştık. Ayrıca yeni mağara istihbaratları da öğrendik.

"Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri" 3-4 Aralık 2016Bursa Büyük Şehir Belediyesine teşekkür eder, doğa sporcularına verdikleri desteğin artarak devam etmesini dileriz.
Emrah Sınmaz


Sitemizden tam anlamıyla faydalanabilmeniz açısından lütfen sitemize Kayıt Olunuz.

    
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.