» » CIVA TARLA FAALİYETİ 1-4-2018
 
 CIVA TARLA FAALİYETİ 1-4-2018 
Yazar: Mad Bursa Okunma: 928 Tarih: 15-04-2018, 20:56 Yorumlar: 0

"Cıva Tarla” mağarasının istihbaratı, Gemlik’te doğa yürüyüşü yapan dostlarımızdan alındı. 2017 baharında mağarayı keşif için ilk faaliyetimizi planladık.  Üç doğa yürüyüşçüsü arkadaşımız; Mahmut Gedikbaş, Ergin Atılgan ve Ali Geçmez ile Gemlik’te buluştuk. Daha sonra, Şahinyurdu köyünden Sadettin Ağıl ve Halil Kartal’ı da alarak, sekiz kişilik ekibimiz ile mağaranın ilk keşfini gerçekleştirdik. Mağara adını bulunduğu bölgeden alıyor.

Bu ilk faaliyette, uzun süren yüzey arama tarama çalışması ile geç saate kalınması nedeni ile mağaraya giriş yapamadık. Faaliyet sadece mağaranın ağzının bulunması ile sonlandırıldı.

Bir mayıs pazar günü, mağaraya MADBursa-UMAST ekibi olarak faaliyete çıktık. 9:30 da dikkaldırım’da buluştuk. Saat 11 de Gemlik’teydik. Kısa bir alışveriş molasından sonra, Kumla’dan Doğan Alan kırsalına çıkan orman yolu ile mağaraya doğru yola çıktık. Mağaraya çok yakın, orman içi düzlüğe araçlarımızı park ettiğimizde saat 11:45 di.

Kısa bir yürüyüşten sonra saat 11:45 de mağara ağzına ulaştık. 12:30 da Kadir ve Burcu dan oluşan ilk ekibimiz mağarayı döşemeye başladı. Bir saat sonra döşeme tamamlanmış mağaranın tek iniş ve sonrasında iki odadan oluştuğu saptanmıştı.

Daha sonra Yenal, Emrah T., Yunus ve Baki mağaraya giriş yaptılar. İniş- çıkış, mağara içindeki haritalama çalışması ve mağaradaki hattın toplanması saat 17:45 de tamamlandı. Yarım saat sonra araçlarımıza ulaşıp Bursa’ya  geri dönüşe başladık.

Her mağara güzel, hepsi bizim için değerli…  Bir günde ulaşabileceğimiz mesafede yeni mağaralar bulunması çok güzel. MADBursa ve UMAST için iyi bir faaliyet…

Ekip: Fatih Aydın, Burcu Çavdar, Kadir Gürses, Emrah Türk, Bakican Pala, Yunus Emre Serin, Deniz Sınmaz, Ulaş Sınmaz, Yasemin Sınmaz, İsmet Ceyhun Yıldırım, Yenal Yazıcıoğlu

Emrah Sınmaz

 

 Sitemizden tam anlamıyla faydalanabilmeniz açısından lütfen sitemize Kayıt Olunuz.

    
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.