» » KAYA ÇALIŞMASI 6-11-2016
 
 KAYA ÇALIŞMASI 6-11-2016 
Yazar: Mad Bursa Okunma: 1 120 Tarih: 6-11-2016, 23:29 Yorumlar: 0


KAYA ÇALIŞMASI  6-11-2016Bu çalışma, derneğimize yeni gelen üyelerin az sayıda olması nedeniyle üç yıldır aksatılarak yapılıyordu. Bu süreçte, gelen üyelerin SRT, hat kurma gibi eğitimlerinde de yavaş ilerleme sağlandı. Bunun nedeni, emeğimizin bir kısmını kardeş kulübümüz için harcamış olmamızdır.

Bu kaya çalışması, kendi eğitim programımızı uygulamaya başladığımızın ve MAD’lı mağaracılar yetiştirmek amacına dönmüş olduğumuzun resmidir.

Geçen dört yıllık süreçte, evet Bursa’da mağaracılık gelişti. Ancak bu gelişmenin MADBursa şubesine yansıması az seviyelerde kaldı.

Kardeş kulüplerle ilişkilerimiz, bundan sonraki dönemde, kurumsal ilişki düzeyinde sürmeye devam edecektir.

KAYA ÇALIŞMASI  6-11-2016Altı kasım tarihinde yapılan kaya çalışmasında, temel malzemelerin tanıtılmasından sonra, SRT malzemelerinin kuşanılması ve özellikleri anlatıldı. Ardından, daha emniyetli gördüğümüz tırmanış eğitimi ve istasyon geçiş teknikleri çalışıldı. Son olarak iniş ve iniş sırasındaki istasyon geçişlerinin çalışılması ile eğitim sonlandı.Sabah saat 10 da başlayan çalışma akşam hava kararana kadar devam etti.KAYA ÇALIŞMASI  6-11-2016Eğitimin başarısında, şubemizin yeterli sayıda teknik malzeme sayısına ulaşmış olmasının faydasını gördüğümüzü belirtmeden geçmeyelim. Bu yıl şube kuruluşunun onuncu yılı. On yılda, on mağaracıyı kuşandırabilecek SRT malzemesine ulaşmış olmak büyük mutluluk. Derneğin olanaklarını kullanarak, üyelerimizin ekonomik güçlerini zorlamadan daha güzel faaliyetler yapabilme kapasitesine ulaştık.

İlerleyen eğitim programımızla, yatay dikey mağara faaliyetleri ve sık pratiklerle yeni üyelerimizi bilgi ile donatmaya devam edeceğiz.

Ekip : Attila Ülgen, Meriç Seyma Tiryaki, İdris Hatipoğlu, İsmet Ceyhun Yıldırım, Tamer Çekici, Esma Durmuş, Emrah Sınmaz, Tarık Avcı, Burak Marangoz, Gökhun Gök, Uğur Sezgin, Metin Yazıcı


Emrah Sınmaz

Fotoğraf Galerisi


Sitemizden tam anlamıyla faydalanabilmeniz açısından lütfen sitemize Kayıt Olunuz.

    
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.