» » Temel Düğüm ve İp Teknikleri Eğitimi ( 8 Ocak 2012 )
 
 Temel Düğüm ve İp Teknikleri Eğitimi ( 8 Ocak 2012 ) 
Yazar: Mad Bursa Okunma: 2 949 Tarih: 1-03-2012, 10:40 Yorumlar: 0

Temel Düğüm ve İp Teknikleri Eğitimi ( 8 Ocak 2012 )

SRT ( Tek İp Tekniği ) uygulamalarının en temel çalışması, mağaracılıkta kullanılan ip ve düğüm tiplerinin çalışılması ile başlar. Aslında kullanılan malzeme ve düğüm tipleri sayı olarak fazla değildir. Kısa bir eğitimde, kolaylıkla anlatılabilen bu eğitim içeriğinin, tam olarak anlaşılıp öğrenilmesi için sürekli tekrar ve pratik yapılması gereği tartışılmazdır. Tekrar vurgulamak gerekirse; en basit tekniğin bile gereklilik, daha önemlisi stres altında doğru uygulanabilmesinin altın kuralı “tekrar ve pratik yapılmasıdır”.

İp eğitimlerini hemen her yerde yapıyoruz. Bu eğitimler; yolda faaliyete giderken, kaya da SRT çalışılırken ya da her hangi bir yerde verilebilir. Ocak ayı başında, yılın ilk etkinliği olarak bu çalışmayı yapmaya karar verdik. Yeni arkadaşlarımızın da ilk eğitimlerinden biri olan bu eğitimi, ev ortamında, 8 Ocak tarihinde gerçekleştirdik.

Temel Düğüm ve İp Teknikleri Eğitimi ( 8 Ocak 2012 )Eğitime; Ali Zengin, Sinan Kızılcık, Akan Özel, İdris Hatipoğlu, Güldem Ökan, Rabia Korçak, Tamer Çekici, Attilla Ülgen, Emrah Sınmaz ve Ulaş Sınmaz katıldı.

Perlon bant, kör, sekizli, çift sekizli, dokuzlu, pursik, kelebek, tam kazık, yarım kazık ve balıkçı düğümleri çalışıldı ve kullanım alanları anlatıldı. Ek olarak; ip kullanılarak doğal emniyet, ip birleştirme, ip sonu ve statik ip’in özellikleri ile ilgili bilgiler anlatıldı.

Eğitim sırasında bu eğitim içeriğinin, yazılı bir metin haline getirilmesin de karar verildi. Bir sonra ki eğitimimizde, harita çizim teknikleri çalışacağız. Ne güzel...Emrah Sınmaz


Fotoğraf Galerisi


Sitemizden tam anlamıyla faydalanabilmeniz açısından lütfen sitemize Kayıt Olunuz.

    
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.