Kayıt
0
2 125
19-02-2012, 21:51

2011 MAD Bursa Şubesi Genel Kurulu, 28 Ekim tarihinde yapıldı

MAĞARA ARAŞTIRMA DERNEĞİ BURSA ŞUBESİ
28-10-2011 TARİHLİ
OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI


AÇILIŞ

DİVAN KURULUNUN SEÇİLMESİ

MAD Bursa şubesine kayıtlı dernek üyelerinin kimlik belgeleri kontrol edilerek, listeye imzaları alındı. Yapılan sayımda kayıtlı 22 üyenin 12’sinin katılımı ile toplantı yeter sayısının oluştuğu saptandı. Durum toplantı tutanağına geçirildi. Toplantı yönetim kurulu başkanı Attila Ülgen tarafından açıldı.

Divan heyeti seçimi yapıldı. Oy birliği ile Attila Ülgen divan başkanlığına, Yasemin Sınmaz başkan yardımcılığına ve Emrah Sınmaz yazmanlığa seçilerek divan heyeti oluşturuldu.

SAYGI DURUŞU

İstiklal marşının okunmasından sonra, ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve İstiklal şehitlerimiz için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu.

GENEL KURUL GÜNDEMİNİN OKUNMASI

Genel kurul gündemi divan başkan yardımcısı Attila Ülgen tarafından okunmuştur. Buna göre Genel Kurul gündemi aşağıdaki gibidir.
1. Açılış – saygı duruşu
2. Divan seçimi
3. Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması
4. Mali raporun okunması
5. Denetleme kurulu raporunun okunması
6. Yönetim ve denetleme kurullarının aklanması
7. Yeni yönetim ve denetleme kurullarının seçimi
8. Dilek ve temenniler
9. Kapanış
Üyelere “ek gündem maddesi için önerisi olan var mı?” sorusu yöneltildi. İstek olmaması üzerine ek bir gündem maddesi konulmadı.

YÖNETİM VE DENETLEME KURULU RAPORLARI İLE 2010 YILINA AİT BİLANÇO VE GELİR HESAPLARI İLE 2011 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİNİN OKUNMASI VE GÖRÜŞÜLMESİ

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Attila Ülgen tarafından okundu. Sonrasında Denetleme Raporu Kasım Altay tarafından okundu. 2011 yılı bütçe gelir-gider hesabı ve 2012 yılı tahmini bütçesi sayman Emrah Sınmaz tarafından okundu. 2011 bütçesinin yıl sonunda kesinleşeceği üyelere bildirildi. Divan kurulu başkanı tarafından raporlarla ilgili lehte veya aleyhte söz almak isteyen olup olmadığı soruldu. Raporlar konusunda söz isteyen olmadığından diğer gündem maddesine geçildi.

YÖNETİM ve DENETLEME KURULUNUN AKLANMASI

Raporlar divan başkanı tarafından oya sunuldu. Sonrasında toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile, yönetim kurulu aklanarak eski yönetim kurulu halini aldı.

YENİ YÖNETİM KURULUNUN SEÇİLMESİ

Yönetim kurulu için tek bir aday listesi divan başkanlığına iletildi. Divan başkanı tarafından yeni yönetim kurulu için başka aday olup olmadığı soruldu. Başka aday olmadığı saptandı ve liste oylamaya sunuldu. Üyelerin oy birliği ile liste onandı. Yönetim kurulu aşağıdaki gibi oluştu:

YÖNETİM KURULU
Attila Ülgen
Kasım Altay
Emrah Sınmaz
Murat Soğucak
Tamer Çekici

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
Tolga Satıoğlu
Yenal Yazıcıoğlu
Taner Türker
Alican Çelikten
Faysal İlhan

Denetim kurulu için aday gösterilen ve aday olan üyeler için oylama yapıldı. Denetleme kurulu aşağıdaki gibi oluşmuştu:

DENETLEME KURULU
Yasemin Sınmaz
Mehmet Teke
Mustafa Caner


YEDEK ÜYELER
Müge Alkuru
Okan Özşekerci
A.Tamer Aker

DİLEK VE TEMENNİLER

Attila Ülgen söz alarak, yeni dönemde teknik eğitime önem verilmesi gerektiğini gündeme getirdi. Yeni dönemde; Srt teknik eğitiminin bütün üyeler için tamamlanması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Emrah Sınmaz, üyeler için üç eğitim planı yapıldığını bunların;1. Döşeme teknikleri eğitimi 2. Harita eğitimi (gönüllü 3-4 üye için) 3. Srt sonrası partner kurtarma ve kurtarma teknikleri olduğunu bildirdi. Kasım ayı ortasından itibaren bu programa başlanmasına karar verildi.

Murat Soğucak, Bursa yer altı şehir araştırması konusundaki projeyi gündeme getirdi. Dernek tanıtım ve proje içeriği ile Bursa belediyesi ile konunun görüşülmesine karar verildi.

Tamer Çekiçi, mağara istihbaratların biriktiği ve araştırılması için bir program çıkartılması gerektiğini söyleyerek, organizasyon için gönüllü olduğunu belirtti.

Murat Soğucak faaliyetler için gerekli kamp malzemesi ve iç giysi bağışı için the north face firmasından bağış alınabileceğini söyledi. Şubat ayında firmanın bayiler toplantısında malzemelerin görülmesine karar verildi.

Yer altı şehri araştırması projesi hayata geçerse, dernek için Avrupa fonu araştırılması için girişim yapılmasına karar verildi. Konun araştırılması için Faysal İlhan’a görev verildi.

Başka söz alan olmadığından kapanış bölümüne geçilmiştir.

KAPANIŞ

Divan başkanı üyelere katılımları ve emekleri için teşekkür ederek genel kurul gündemini kapatmıştır.

Bu tutanak 1-11-2011 tarihinde imza altına alınmış ve yeni yönetim kurulu üyelerine verilmiştir.


Attila Ülgen Emrah Sınmaz Yasemin Sınmaz
Divan Başkanı Yazman Divan Başkan Yardımcısı

Oylandı
0
0
Yorumlar
Yorum Ekle
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
YORUMLANAN
nureddin91
nureddin91
Merhaba, Fotoğraf galerisindeki fotoğraflar açılmıyor.
mangit
mangit
Kıymetli Hocam; Yıllar önce Kütahya-Emet ilçesinde
Tamer
Tamer
Tebikler ....
mtnylnz
mtnylnz
Ayva ini mağarasında fazlasıyla yarasa var.
Tamer
Tamer
bende düşünüyordum güzel bir dövme yaptırmayı... iyi denk
Tamer
Tamer
elimize sağlık :)
ETKİNLİK TAKVİMİ
«    Mayıs 2024    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031